İPEK KİRPİK & KİPRİK PERMASI

İPEK KİRPİK & KİPRİK PERMASI

Ataşehir | İçerenköy | Bostancı ipek kirpik, Ataşehir ipek kirpik, Kayışdağı ipek kirpik, Küçükbakkalköy ipek kirpik Yaz aylarında kullanımı zor olan maskara için kadınlar çoktan alternatif bir çözüm buldu: İpek kirpik. Güzellik uzmanları da bakımına düşkün kadınlar için ipek kirpik uygulamasını öneriyor. Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır. İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih sizindir.
İpek kirpik uygulaması yaklaşık 1.5 - 2 saat kadar sürüyor. Sonrasında ayda bir bakımı yapılırsa 4 aya kadar kalıcı oluyor.  4 ay sonunda kendi kirpiklerinizi 1 ay dinlendirip tekrar ipek kirpik taktırabiliyorsunuz.
İpek kirpik taktırdıktan sonra maskara kullanmanıza gerek yoktur.. Yağlı göz makyaj temizleyicileri kullanmamalı, ovalayarak makyaj çıkarmamaya özen göstermelisiniz. En çok sorulan soru: İpek kirpik kendi kirpiğime zarar verir mi? İpek kirpikle ilgili kişinin kendi kirpiklerini de döktüğü yönünde bir düşünce olsa da uzmanlar bunun aksi görüşünde.. Çünki; yapışkan eridiğinde ipek kirpik kendiliğinden düşüyor, ancak kendi kirpiğinize herhangi bir zarar vermiyor.İşlem uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa, çok ovuşturur ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz işte o zaman kendi kirpikleriniz dökülebilir. İpek kirpik özellikle yaz aylarının,çalışan bayanların,makyaj malzemesine alerjisi olanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

KİRPİK PERMASI
Ataşehir kirpik perması, İçerenköy kirpik perması, Bostancı Kirpik perması Kirpik perması, kirpiklerin belirli bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık kalmasını sağlayan kozmetik işlemdir. Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun solüsyon uygulanır.  İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur. Şayet kirpikleriniz açık renk ise kirpik perması işlemi esnasında kirpik boyama işleminin de yapılmasını özellikle tavsiye ederiz İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay; ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2 – 3 ay süreyle kirpikleriniz kıvrık kalır. Belirtilen sürenin sonuna geldiğinizde, kirpikleriniz eski halini alarak, kıvrıklığın açıldığını görürsünüz. Eğer işlemden memnun kaldıysanız 2 ayda 1 tekrarlatabilirsiniz.