Cilt Toparlama

CİLT TOPARLAMA

Ataşehir selülit | İçerenköy selülit | Cilt toparlama ısı kontrollü incelme yöntemidir. Cilt toparlama selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı da uygulanan bir İşlemdir. Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

İşlem sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

Cilt toparlama yöntemi ile bölgesel incelmenin 3 etkisi vardır.

1.Etki : Temel Mekanizma : Cilt toparlama su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Cilt toparlama hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. İşlem sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2.Etki : Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3. Etki : Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.