Kalıcı Epilasyon

KALICI EPİLASYON

Ataşehir | İçerenköy | Bostancı kalıcı epilasyon Estezen de; son sistem cihazlarla yapılan kalıcı epilasyon uygulamalarımız da; ışınların, kıl köküne ulaştırılarak kıl hücresinin hasarlandırılması ve yeni kıl üretiminin engellenmesini sağlamaktır. Kalıcı epilasyon işlemi İçerenköy deki salonumuzda profesyonel cihazlar ve uzman kişilerce uygulanması gereken ciddi bir işlemdir. İnsan vücudunda yer alan kılların oluşum süreçleri üç evre izlemektedir.”Anagen” evresi kılın aktif dönemidir ve bu evrede yapılan uygulama kıl kökünün bir daha kıl üretmeyecek şekilde hasarlandırılmasını sağlar. Ancak bu uygulama esnasında aktif olmayan (“Katagen” ve “Telogen”) evresindeki kıllar uygulamadan etkilenmezler. Yapılan bölgedeki tüm kılların işlenebilmesi için “Anagen” evresinin yakalanması gerekir. Dolayısıyla kişinin hormon ve kıl yapısına bağlı olarak belli seanslardan sonra istenen sonuç elde edilebilir.

Kalıcı epilasyon seans sayısı;


Kişiden kişiye; kişinin kıl rengi, kıl kalınlığı, ten rengi ve hormonal durumuna bağlı olarak bölgeden bölgeye değişebilir. Tüm gelişmiş ülkelerde güvenle kullanılan Epilasyon sistemleri ile donatılmış Kalıcı epilasyon cihazlarını ayrı ayrı veya aynı seans içinde çoklu uygulamalarda kullanmaktadır. 

Bu çeşitlilik ve çoklu uygulamalar tedavide bir çok avantajlar sağlamaktadır; 

  • Kalıcı epilasyonda Farklı dalga boyları ile işlem yapabilme özelliği tedavinin daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktadır.
  • Kalıcı Epilasyon yaptırmak isteyen hastalarımızla öncelikle görüşmek isteriz. Daha sonra kişinin kıl yapısı ve kıllanma özelliklerine göre gerekirse hormon profiline bakılır.Kişiye özel uygun olan protokolü belirlenir. Kalıcı, iyonize olmamış bir enerji olup kıl hücresinde mutasyona neden olmaz. Bu nedenle sağlık açısından bir zarar söz konusu değildir.

    Estezen de hastalarımıza en iyi kalıcı epilasyonu, uygun fiyatlar ve 4 mevsim kampanyalarla  kalıcı epilasyon fırsatı oluşturuyoruz. Hastalarımızın memnuniyeti bizim için önemlidir.